16 Eylül 2019 Pazartesi

BAJAANATOLİA DA GERİ SAYIM DEVAM EDİYOR

Dış Güzellik mi Ruh Güzelliği mi?

24 Ağustos 2015, 15:20
Bu makale 1558 kez okundu
Dış Güzellik mi Ruh Güzelliği mi?

Dış güzellik mi ruh güzelliği mi?

Siz de, ben önce ruh güzelliğine ve karaktere bakarım, dış görünüş önemli değil diyenlerden misiniz?

Yalan söylüyorsunuz!

Şimdi itiraz edeceksiniz, canım her şey de güzelliğe göre seçilmez ki zaten, mesela bir tornavidayı bal gibi işlevselliğine göre seçerim, güzelliğine göre değil diyeceksiniz.

Yine yalan. Yalan değilse de kendini kandırmanın sevimli bir yolu.

Bir tornavida da güzeldir işte. Oranları kusursuz, malzemesi doğru, ele düzgün oturan bir tornavidanın dayanılmaz bir çekiciliği vardır; o nedenle işin erbabı bir ikisini dener gidip birini seçer, ötekini değil. Nedeninin güzellik olduğunu itiraf etmiyorsa utandığındandır, başka bir şey değil.

Şimdi tornavida da nereden çıktı mı diyorsunuz? Güzellik denince sadece 90-60-90 ebatlar, hokka burun, kiraz dudaklar anlaşılmaz ki? Bilgisayarın da güzeli olur, dansın da, masanın da ve tabii arabanın da.

Arabanın güzelliği bambaşka bir konudur ve de çok önemlidir. İstatistikler insanın prestijini belirleyen ve toplumsal konumunu açığa vuran şeylerin başında kullanılan arabayı sayıyorlar. İkinci sırada güzel bir eş (nedense bu tip genellemeler hep erkekler baz alınarak yapıldığı için yakışıklı bir eşten bahis yok) üçüncü sırada saat varmış. Şimdi gel de, güzel ve sizi toplum gözünde de istediğiniz yere taşıyacak arabayı almayın. Hem, araba eş kadar kaprisli de değil. Başka bir arabaya aşık  olduğunda ve ayrılmak istediğinde ne kıskançlık kavgaları çıkartıyor, ne nafaka, ne de mal paylaşımı istiyor. Tamamen sizinle aynı zevkleri paylaşır görünüyor, nereye isteseniz gidiyor; yağını, yakıtını, bakımını yaptırırsanız başkaca bir sorun da çıkartmıyor. Hem güzellik salonlarının, kuaförlerin ve liposaction'un, estetik ameliyatların maliyetine bakarsak, arabanın bakımı bayağı da ucuza geliyor. 

Gelelim seçimde rol oynayan kriterlere. Hala karakter diyor musunuz?  Sözünüzü kanıtlamak için iri yarı, büyük, hantal, hatta çirkin görünüşlü arazi araçlarınızı mı gösteriyorsunuz? Arabam özeldir, hem dış görünüşü hiç önemli değil, önemli olan torku, arazi şanzımanı kutusu, geometrisi, karın açısı, lastik ebatları, yüksekliği ve sivri kayaların derin suların içinde performansı mı diyorsunuz. Peki, öyle olsun.

İsterseniz şöyle açıklayayım: İki türlü güzel araba vardır. Güzel, zarif hatları, yumuşak konforlu koltukları, parıldayan gümüş renkli aksesuarları, her cins hayatı kolaylaştırıcı detayı ile sarışın ve güzel arabalar; 

Ve sade çizgilere sahip, gereksiz ayrıntılardan arınmış, kaportalarında geçirdikleri mücadelelerin izlerini, vuruklarını gururla taşıyan güçlü, yetenekli amazonlar.

Sakın bana karakter demeyin, hadi itiraf edin artık, 

Siz hangi güzellerden hoşlanıyorsunuz?

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Arazide En Başarılı Marka Hangisi ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV