20 Eylül 2019 Cuma

BAJAANATOLİA DA GERİ SAYIM DEVAM EDİYOR

Çin Yine İlk Sırayı Aldı

Çin dördüncü kez dünyanın en büyük otomobil üreticisi ve piyasası olmayı başardı...

18 Ocak 2013 Cuma 09:26
Bu haber 3591 kez okundu
Çin Yine İlk Sırayı Aldı
Foto galeriye git  İyi mi kötü mü, sağlam mı çürük mü tartışmaları devam ederken, Çin 2009 yılında ABD'nin elinden aldığı "dünyanın en büyük otomobil üreticisi ve piyasası olma" ünvanını korumayı başardı.  

 Son yıllarda ekonomik olarak dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden biri olan Çin, ekonomik rekabette hızla güçlenmeye devam ediyor. ABD' de başlayan ekonomik krizi iyi bir şekilde kendisi için avantaja dönüştüren Çin, 2009 yılında dünyanın en büyük otomobil üreticisi olmuştu. Bu ünvanını 3 senedir sürdüren Çin, bu senede bu ünvanını kaptırmadı.

 Otomobil satışlarını 19,31 milyon adede çıkaran Çin, bir önceki yıla oranla satışlarını da yüzde 4,33 oranında arttırmış oldu. Otomobil üretimini de geçen yıla oranla 4,63 büyütüp, toplam üretimini 19,27 milyona çıkarmış oldu. Ülkede 3 yıldır otomobil üretiminde 18 milyon ünitenin altına düşülmedi ve üst düzey istikrarlı büyümesini devam ettirmiş oldu.

 Çin'de üretilen araçların bir kısmı dünyanın en çok satılan ya da en prestijli araçlarının kopyaları olurken, piyasaya kendi ürettiği araçları ile çıkanların da sayısı her geçen gün artıyor.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Arazide En Başarılı Marka Hangisi ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV