20 Eylül 2019 Cuma

BAJAANATOLİA DA GERİ SAYIM DEVAM EDİYOR

İlk Yerli 4x4 Turkar Demir Yollarında

Türkiye’nin ilk yerli 4x4 aracı TURKAR’ın yeni üst yapılı aracı Demiryolu Hat Bakım Onarım Aracı "EMERA" görücüye çıktı.

12 Mart 2013 Salı 09:16
Bu haber 4974 kez okundu
İlk Yerli 4x4 Turkar Demir Yollarında
 Hisarlar Grup tarafından üretilen TURKAR EMERA 4×4, gelişmiş özellikleri ile demiryolu hatlarında meydana gelen her türlü arızanın hızla giderilmesini ve bakım ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlarken, gereken durumlar da vagon çekici olarak da kullanılabiliyor. Araç, ön ve arkasında bulunan, takılıp sökülebilen aparatlar sayesinde, raylar üzerinde de güvenli bir şekilde ilerleyebiliyor.

 TURKAR EMERA 4×4’ün tüm ayrıntıları ile tanıtıldığı Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı EurasiaRail 2013’de bir konuşma yapan Hisarlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Fazlı Türker, şunları söyledi: "Türkiye’nin ilk yerli çok fonksiyonlu arazi aracı olan TURKAR 4×4’ü engel tanımayan Anadolu Dağ Keçisi olarak tanımlıyoruz. TURKAR 4×4’ün şasisi üzerinde geliştirilen EMERA 4×4 de, diğer modellerimiz gibi, her tür çetin arazi ve iklim koşullarında hizmet vermek üzere tasarlandı. EMERA 4×4 ile demiryolu onarım ekipleri, arıza ya da bakım ihtiyacı nasıl bir coğrafyada meydana gelirse gelsin, bölgeye güvenli bir şekilde ulaşabilirler. Özel aparatları sayesinde, çetin arazi koşullarında olduğu gibi, demiryolunda da atak ve güvenli bir sürüş olanağı sunan aracımızın, saatte 30-40 kilometre hızla geri gitme özelliği de bulunuyor. Vagonların fren sistemi için kullanılan özel hava sistemi ise gerek önden gerekse arkadan vagon çekmede büyük kolaylık sağlıyor. Ray üzerinde gidebilen 4×4 araç ihtiyaçlarını yurt dışından karşılayan kamu ve özel sektör kuruluşları, artık yerli bir ürünü de güvenilir bir iş ortağı olarak kullanabilecekler."    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Arazide En Başarılı Marka Hangisi ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV