20 Eylül 2019 Cuma

BAJAANATOLİA DA GERİ SAYIM DEVAM EDİYOR

Opel Üretimi Sona Erdiriyor!

50 yıldır faaliyette olan Opel Bochum işletmesinde otomobil üretiminin 2016'de sona ereceği açıklandı. Tesis 2016'den sonra lojistik merkez olarak kullanılacak.

11 Aralık 2012 Salı 13:08
Bu haber 3334 kez okundu
Opel Üretimi Sona Erdiriyor!

 ALMANYA'nın Bochum kentindeki Opel Bochum tesislerinde, 2016 yılından itibaren otomobil üretiminin sona ereceği açıklandı. İşletmenin geleceğiyle ilgili dün Bochum'daki IM Saal'de yapılan toplantıda konuşan Opel'in dönem başkanı Thomas Sedran kararın, Opel'in sahibi olan Amerikan otomobil devi General Motors Avrupa'da zarar eden işletmelerle ilgili yaptığı tasarruf planı içinde alındığı belirtildi. 

 Bochum'da otomobil üretiminin 2016 yılından itibaren sona ermesi, işletmede çalışan 300'ü Türk toplam 3 bin işçinin umutlarını da suya düşürdü. İşçilerin geleceği belirsizliğini korurken, Bochum tesislerinin lojistik merkez olarak çalışmaya devam edeceği açıklandı. Sedran, “Lojistik merkezin yanında belirli parçaların üretimi de burada yapılacak. Ürün dağıtımı merkezinde ilk etapta 430 işçi çalışacak. Bu sayı ileride daha da artabilir. Bu konuda çalışmalarımız var” dedi.

 Opel yönetiminin aldığı karar toplantı salonunda tepkilerle karşılandı. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı salondaki açıklama sırasında ıslıklar ve protestolar yaşandı. Kararın ardından bir basın toplantısı düzenleyen Bochum İşyeri İşçi Temsilcileri Başkanı Rainer Einenkel “Onun bu tavrından utanç duyduk. Bu yönetim, işletmenin ne zaman kapatılacağı konusunda açıklama yapan ilk yönetim değil. Mücadelemiz sürecek. Biz burada kalacağız. Çünkü burada 2016'dan sonra da otomobil üretilecek” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Arazide En Başarılı Marka Hangisi ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV