20 Eylül 2019 Cuma

BAJAANATOLİA DA GERİ SAYIM DEVAM EDİYOR

Size de Çıkabilir!

İstanbul’da 3 milyondan fazla araca ceza kesildi. EDS ile çekilen fotoğraflar ve cezalar posta yolu ile adrese yollanıyor.

19 Aralık 2012 Çarşamba 08:41
Bu haber 2918 kez okundu
Size de Çıkabilir!
 İstanbul’da 226 noktaya yerleştirilen Elektronik Denetleme Sistemleri (EDS), hata yapan, trafik kurallarını ihlal eden sürücüleri hiç affetmiyor. Fotoğraflarla belgelenen cezalar, plakaya kayıtlı adreslere yollanıyor.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2007 yılında başlatılan EDS, artan trafik yoğunluğuna paralel olarak geliştirildi. Kırmızı ışık ihlali, hız ihlali, emniyet şeridi ihlali, ters yön, park ihlali gibi her türlü trafik kuralı ihlalini yapan araçlara ceza yağdırıyor. Özellikle akşam saatlerindeki yoğunluk ve stres kaynaklı  yapılan hatalar kişiye pahalıya patlıyor. Yeni ceza sistemi ile gelen cezalar ortalama 1000 TL bulabiliyor...


 Mobil EDS’li araçlarla da takviye edilen sistem ihlalleri önce tespit ediyor, ardından ihlal tespitlerini İstanbul Emniyet Müdürlüğü Gayrettepe Bilgi İşlem Büro Amirliği’ne  gönderiyor. Burada işlenen ihlal suçuna göre para cezası kesiliyor ve ödeme emri fotoğraf detayı ile birlikte araç sahibinin adresine gönderliyor.


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Arazide En Başarılı Marka Hangisi ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV