21 Ağustos 2019 Çarşamba

BAJAANATOLİA DA GERİ SAYIM DEVAM EDİYOR

Trafik Çilesi Başladı

TEM’in Kocaeli’nin Körfez ile Gebze İlçesi arasındaki İstanbul yönüne doğru 30 kilometrelik bölümü, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle bugünden itibaren 19 Ekim’e kadar ulaşıma kapatıldı.

01 Ekim 2012 Pazartesi 13:06
Bu haber 1071 kez okundu
Trafik Çilesi Başladı

 Bir yılı aşkın süredir bakın onarım çalışmaları nedeniyle bazı bölümleri sadece geceleri ulaşıma kapatılan TEM Otoyolu'nda, bu kez Körfez-Gebze arası İstanbul istikameti bu sabahtan itibaren tam gün ulaşıma kapatılınca trafik felç oldu. Ankara istikametinden gelen araçlar Körfez turnikelerinden D-100'e yönlendirilirken, burada meydana gelen sıkışıklık nedeniyle Körfez turnikelerinden itibaren İzmit'e doğru yaklaşık 10 kilometre araç kuyruğu oluştu. TEM Otoyolu'nun Gebze-İzmit arasında yaklaşık bir yıldır süren bakım onarım çalışmaları nedeniyle, onarıma alan bölgelerde yol geceleri saat 22.00 ile 07.00 arasında ulaşıma kapatılarak yapılıyordu. Ancak Körfez İlçesi'nin Hereke Mağaraburnu mevkiindeki bakım onarım çalışmaları nedeniyle yolun İstanbul istikameti bu sabahtan itiraben 19 Ekim'e kadar sürekli kapatıldı. An9kara istikametinden gelen araçlar, İzmit'i geçtikten sonra Körfez turnikelerinden itibaren D-100'e yönlendirilmeye başlandı.

Körfez turnikelerinden D-100'e girişte hem 2 gişe bulunması, D-100 Karayolu'nun da dar olması nedeniyle İzmit'e doğru uzun araç kuyrukları oluştu. Saat 11.00 sıralarında adım adım ilerleyen araç kuyruğunun yaklaşıkm 10 kilometreyi bulduğu, TEM'in İzmit'in kuzeyindeki Gültepe Tüpel ve viyadüklerine kadar uzadığı görüldü. Trafik yetkilileri de araç trafiğinin hızlandırılması için hiçbirşey yapamıyor. Araç sürücüleri ise, bu uygulamanın duyurulmadığını belirterek büyük tepki gösteriyor. Sürücüler habercilere, "Böyle uygulama mı olur. Gece yapsın. Gündüz böyle uygulama olur mu" diye bağırdıkkları görüldü. Bazı sürücüler, İzmit'in Kandıra turnikelerinden Körfez turnikelerine 2 saatte ulaşabildiklerini söyledi.

İlerleyen saatlerde ise D-100'den ilerlemeye çalışan ve Körfez-Gebze arasında uzun kuyruk oluşturan araçlara Hereke'deki gişelerden geçiş verilmeye başlandı. Ne var ki buradaki girişte de sadece çok dar iki gişenin bulunması hem bu girişi, hem TEM'i girişteki kavşak noktasını kilitledi.Yetkililer bu uygulamanın hazırlanan programa göre 19 Ekim'e kadar süreceğini belirtiyor.  

Kaynak: Milliyet    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Arazide En Başarılı Marka Hangisi ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV