21 Ağustos 2019 Çarşamba

BAJAANATOLİA DA GERİ SAYIM DEVAM EDİYOR

HUZURLARINIZDA KIZ GİBİ OFF ROAD

Kız gibi Off Road Nedir ? Kimler Kız Gibi Off Road cular ? Merak Edilen Tüm Sorularınızın Cevapı Haber Detayında İşte Sizlere Kız Gibi Off Road..

08 Eylül 2016 Perşembe 14:43
Bu haber 2571 kez okundu
HUZURLARINIZDA KIZ GİBİ OFF ROAD
Foto galeriye git

 Off Road Haber Herzaman Olduğu Gibi Sizler için Bir İlk'e İmza Attı ve Sizlere Kız Gibi Off Road u Araştırdı..

İşte Elinin Çamuruyla Kız Gibi Off Road 

Bir şeyi “Kız Gibi” yapmak sadece bizde değil dünyanın her yerinde maalesef yaptığınız işi iyi yapamadığınızı anlatan küçük düşürücü bir söz olarak kullanılır. Kadınların fiziksel özellikleri ön plandadır ve ne üzücüdür ki zeka, karakter ve yetenekleri hep ikinci planda kalır. Bu söze atıf yapmak ve böyle olmadığını ispatlamak isteyen bir grup kadının kurduğu “Kız Gibi Off-Road ve Doğa Sporları Kulübü” nü sizler için araştırdık.

Kız Gibi Off-Road fikri, Handegül TURUNÇ’un merkezi Amerika’da bulunan “Off-Road Like a Girl” (Kız Gibi Off-Road) grubunu internette bulmasıyla başladı. Tuba ERGÜR’ün bu grupla bağlantı kurmak için Amerikalı bir arkadaşından destek alabileceklerini söylemesiyle heyecanları arttı.. En sıkı rakibi ve can dostu Suzan YELMAN’la bu grup hakkında sohbet ederken; “Biz bunu Türkiye’de yapmalıyız!” kararı aldılar ve kolları sıvadılar. Off-Road Like a Girl grubu kurucusu Andrea BULLARD ile görüşmelere başlayıp gruplarının Türkiye temsilciliğine dair desktek aldılar.Ayrıca Andrea BULLARD, Kız Gibi Off-Road için Türk Bayraklı bir logo tasarımı yaparak kızları duygulandırdı. Off-Road şenliklerinde karşılaşıp beraber yarıştıkları arkadaşlarıyla görüşerek bu oluşumu el birliği ile güçlendirmeye karar veren kızlar; Kız Gibi Off-Road ve Doğa Sporları Kulübü’nü kurmuş oldu. Kadınların off-road sporunda varolması için herhangi bir kulüp çatısı altında değil, başlı başına kadınların oluşturduğu yeni bir oluşum ile varlığını göstermesi ile ilgili en büyük destekçileri her zaman bu kadınların eşleri ve kardeş kulüpler oldu.

Kız Gibi Off-Road
’un amacı, kadınların ilgisini Off-Road sporuna çekmek ve imkanları doğrultusunda kadınların bu sporu yapabilmesi için destek olmak.Türkiye’de profesyonel lisanslı olarak bu işi yapabilmenin maliyetinin oldukça yüksek olduğunu hepimiz biliyoruz. Yarış aracının hazırlanması, lisans ücretleri, aracı kırıp dökünce yapılacak tamir bakım masrafları yüzünden çoğu kadın buna imkan bulamıyor. Ama içlerindeki kıvılcımı alevlendirmek için Kız Gibi Off-Road ekibi, daha az maliyetle, hemen hemen standart 4x4 aracı ile -tabii ki tüm güvenlik önlemleri alınmak suretiyle- Off-Road Şenliklerinde düzenlenen yarışlarda kadın katılımcıları arttırmak için teşvik ediyor. Yetenekli ve bu işe istekli kadınların kendilerini keşfetmeleri ve onlara imkan sağlanması için ekip son hızla çalışmakta ve düzenleyecekleri eğitimler ve çeşitli organizasyonlarla ilgili programlarını hazırlamaktadır.

Kız gibi Off-Road’un yönetim kadrosu ise şu isimlerden oluşmakta ;

Handegül Turunç, Suzan Yelman, Tuba Ergür, Ceren Önder , Pınar Yılmaz, Nurcan Barçın Şatır
ve Hilal Köksal’dan oluşmaktadır. Bu ekip hemen hemen düzenlenen tüm Off-Road oyunlarından kupayla dönmüş ve yıllardır Off-Road sporuyla ilgilenen kişilerdir.

Kadınların bu oluşumlarını destekleyen Boğaziçi Off-Road, DÜSOF, Kartepe Off-Road, Çukurova Off-Road,Özgür 41 Off-Road, Körfez Off-Road, Gezgin Kocaeli Off-Road, Mudurnu Off-Road, Gölcük Off-Road ve destek mesajları ile varlıklarını hep hissettiren Türkiye’deki diğer kulüplere, Off-Road Haber vasıtasıyla teşekkürlerini sunuyorlar ve beylere sesleniyorlar;

                                                      “ELİMİZİN ÇAMURUYLA HER YERDEYİZ!”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Arazide En Başarılı Marka Hangisi ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV