21 Ağustos 2019 Çarşamba

BAJAANATOLİA DA GERİ SAYIM DEVAM EDİYOR

5 Kasım'da Taksim Kapanıyor

5 Kasım 2012 Pazartesi günü başlayacak olan Taksim Meydanı Düzenleme çalışmaları sebebiyle, Taksim Meydanında İETT Otobüsü ve Taksi-Dolmuşları güzergahında değişiklikler yapıldı.

02 Kasım 2012 Cuma 14:19
Bu haber 1329 kez okundu
5 Kasım'da Taksim Kapanıyor
 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı'dan yapılan açıklamaya göre, toplu ulaşım araçlarının Taksim Meydanı güzergahları değişiyor. Buna göre yayınlanan ilanda:


- Taksim Meydanındaki çalışmalar sırasında; Şişhane yönünden gelip, son durağı Taksim olan hatlarda İETT Otobüsleri, Tarlabaşı Bulvarı'nda çalışmaların başladığı bölgeye gelmeden yolcularını indirip U dönüşü yaparak tekrar Şişhane yönüne dönecekler.
- Harbiye yönünden gelen otobüsler içinde son durağı Taksim olanlar ise; Divan Oteli-Asker Ocağı Caddesi-Mete Caddesi - Taksim Meydanı'na gelip aynı güzergahtan geri dönecekler.
- Harbiye yönüne gidecek otobüsler; Tarlabaşı Bulvarı - Taksim Meydanı - Mete Caddesi-Asker Ocağı Caddesi (Divan Oteli önü) üzerinden Harbiye yönüne gidecekler.
- Tarlabaşı yönüne gidecekler ise Abdülhak Hƒmit Caddesi (Elektrik eski İdaresinin bulunduğu yol) üzerinden Şişhane yönüne devam edecekler.
- Taksi-Dolmuşlar halen kullanılan bekleme yerlerinin 100 metre kadar gerisinde konuşlanarak, İETT Otobüsleri gibi, Geçici Trafik Güzergahını kullanacaklar.
- Taksim Meydan Düzenlemesi çalışmaları tamamlandıktan sonra ise;
- Taksim Meydanına artık hiçbir otobüs giremeyecek.
- Taksimde durak yapan transit geçen hatların hepsi Tarlabaşı Bulvarı ve Cumhuriyet Caddesi'ni kullanacak. Bu sebeple araç altgeçidi içinde 2 şeritli olmak üzere otobüs durakları inşa edilecek.
- Otobüsler Tarlabaşı Bulvarı üzerinde yolcu indirme-bindirme yaparak geri dönecek.
- Harbiye yönüne gidecekler, yapımına başlanacak olan tünelin altgeçidini ve altgeçitteki otobüs duraklarını kullanarak Taksim Meydanına ulaşabilecekler.
- Harbiye yönünden gelen araçlar da Divan Oteli önündeki kavşakta indi bindi yaptıktan sonra, yeni yapılacak U dönüşünden geri dönecekler. Diğer toplu ulaşım araçları da aynı şekilde çalışacak.
- Tünel altgeçidinde otobüsten inen yolcular Taksim Metrosu ve Füniküler'e direkt olarak bağlanabilecek.
- Daha önce son durağı Taksim olan hatların düzenleme sonrası son durakları Tarlabaşı olacak.
- Taksim Meydanındaki çalışmalar sırasında ve sonrasında Taksim'deki Metro ve Füniküler'in erişiminde ve çalışmasında herhangi bir değişiklik olmayacak.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Arazide En Başarılı Marka Hangisi ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV