20 Eylül 2019 Cuma

BAJAANATOLİA DA GERİ SAYIM DEVAM EDİYOR

Dizel Araca LPG Geliyor!

Yeni geliştirilen sistemle dizel araçlar da artık LPG kullanabilecek...

15 Mart 2013 Cuma 11:04
Bu haber 4361 kez okundu
Dizel Araca LPG Geliyor!
 Akaryakıt fiyatlarından dolayı araç sahiplerinin imdadına yetişen LPG sistemleri yalnızca benzinli araçlarda kullanılıyordu.Ancak Antalya'da yapılan çalışmalarda dizel ile doğalgazın aynı oranda yanması prensibine dayanan bir sistem geliştirildi.

 Firma Satış Direktörü Fehmi Küçükler, "Motor bloğunda hiçbir değişiklik yapılmaksızın %50 dizel, %50 CNG ilave edilmektedir. Ve bu sayede %25 bir net yakıt tasarrufu sağlamaktayız" diye belirterek, dizel araçların da artık bu sistemden faydalanabileceği belirtti.

 Fehmi Küçükler, "LPG'li araç %40 tasarruf ederken, CNG'li bir araç %70 tasarruflara ulaşıyor. Doğalgaz sayesinde daha temiz bir fosil yakıt olduğu için çevreye de çok önemli bir etkisi var. Egzost emisyon değerlerini, karbondioksit değerlerini aşağı çekiyor" dedi. Geliştirilen sistemin, uzun yol yapan kamyon, kamyonet ve ticari araçlar için ideal olduğu belirtiliyor. Fehmi Küçükler, "Bugüne kadar bu sistemin yaygınlaşmamasının nedeni gerekli istasyon ağlarının oluşmamasıydı. Bu da gün geçtikçe devam etmekte. Bursa'da açıldı, Sakarya, Bolu, Kayseri'de de var ve bu süreç hızla ilerlemekte" dedi.

Yakın zamanda LPG logolu araçların yanında CNG logolu araçları da görmek mümkün olacak...

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Arazide En Başarılı Marka Hangisi ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV