17 Temmuz 2019 Çarşamba

BAJAANATOLİA DA GERİ SAYIM DEVAM EDİYOR

Kurban Bayramı Tatili Açıklandı!

Kurban Bayramı tatili 6 gün olarak açıklandı...

09 Ekim 2012 Salı 10:53
Bu haber 1164 kez okundu
Kurban Bayramı Tatili Açıklandı!
Bakanlar Kurulu yarım gün olan arife gününü tam gün tatil yaparak bayram tatili 6 güne çıkardı. Otoyol ve köprüler de bayram tatil süresince ücretsiz olacak. Emekli, dul ve yetim aylıkları ödemeleri bayram öncesinde yapılacak.


Kararı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, dünkü Bakanlar Kurulu sonrasında açıkladı. Arife gününün de resmi tatil ilan edildiğini bildiren Bülent Arınç, “24 Ekim çarşamba günü de kamu kesimi için tam gün tatile dönüştürüldü. Çarşamba günü yarım gün mesai yapılmayacak” dedi. Böylece 29 Ekimle beraber bayram tatili 6 güne çıkmış oldu.


Her bayramda olduğu gibi otoyol, boğaz köprüleri ve belediyelerin sunduğu toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanmasına yönelik kararların da alındığını vurgulayan Arınç, “24 Ekim 2012 çarşamba günü saat 00:00’dan itibaren 30 Ekim 2012 salı günü 07:00’ye kadar otoyollar ve boğaz köprülerinden ücretsiz yararlanılacak. 25 Ekim perşembe günü saat 00:00’dan başlayarak, 28 Ekim pazar günü saat 00:00’e kadar belediyeler ve bunların kurduğu birlik, müessese ve işletmecelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden yararlananlar da bunlardan istifade etmiş olacak” dedi.


Emekli, dul ve yetim aylığı alanlara da bayram öncesinde ödeme yapılacağını açıklayan Bülent Arınç, “Tahsis numaralarının son rakamları 9,7,5 ve 3 olanlara 17 Ekim’de, 1,8 ve 6 olanlara 18 Ekim’de 4,2 ve 0 olanlara 19 Ekim tarihinde ödeme yapılacak” dedi.
    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Arazide En Başarılı Marka Hangisi ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV