16 Eylül 2019 Pazartesi

BAJAANATOLİA DA GERİ SAYIM DEVAM EDİYOR

Otomobil Devlerinden Geri Çağırma

Japon otomobil devleri Toyota, Nissan, Honda ve Mazda, hava yastıklarında çıkabilecek olası problemler nedeniyle toplamda 3.39 milyon aracı geri çağıracaklarını açıkladı.

11 Nisan 2013 Perşembe 14:45
Bu haber 3510 kez okundu
Otomobil Devlerinden Geri Çağırma
 Toyota, Nissan, Honda ve Mazda'dan gelen ilk açıklamalarda farklı markalardaki araçların hava yastığı problemleri olduğu görülüyor. Buna göre dört şirketin toplamda ürettiği 3.39 milyon aracın hepsinin yolcu koltuğu hava yastıklarında arıza tespit edildi.

 Toyota, Kasım 2000 ile Mart 2004 tarihleri arasında Japonya veya başka ülkelerde üretilen 1.73 milyon araçta  hava yastıklarında üretim hatası tespit edildiğini açıkladı. Nissan yetkilileri ise yine aynı dönemde Japonya'da üretilmiş olan 480 bin aracı geri çağırma kararı alırken Honda 1.135 milyon hatalı üretim aracını geri çekeceğini açıkladı.

 Toyota Türkiye'nin yaptığı açıklamada ise şöyle denildi: "Yapılan Ön yolcu hava yastığı üretiminde hatalı parça olabileceği şüphesiyle yapılan kampanya, bir kaza sonucu hava yastığının patlaması sırasında oluşabilecek ısı ve yaralanma riskini azaltmaya yönelik gerçekleştirilmektedir. Ülkemizde bugüne kadar tarafımıza ulaşan herhangi bir şikayet bulunmamaktadır. Yaklaşık 16 bin adet araca yönelik olarak gerçekleştirilecek olan kampanya kapsamında 2000-2004 yılları arasından üretilen farklı model araçlar yeralmaktadır. Toyota, tamamen önleyici nitelikte olan bu kampanya için müşterilerini en kısa zamanda yetkili servislerine davet edecektir. Yaklaşık 2 saat sürecek olan işlemler ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir."

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Arazide En Başarılı Marka Hangisi ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV