17 Temmuz 2019 Çarşamba

BAJAANATOLİA DA GERİ SAYIM DEVAM EDİYOR

Tezkere TBMM'nden Geçti...

Tezkere AKP ve MHP'nin çoğunluk oylarıyla TBMM'nden geçti...

04 Ekim 2012 Perşembe 17:19
Bu haber 955 kez okundu
Tezkere TBMM'nden Geçti...
 Genel kurulda, hükümete Suriye konusunda, TSK'nın yabancı ülkelere gönderilmesine ilişkin bir yıl süreyle izin verilmesini izin veren tezkere kabul edildi.TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam,129 ret oyuna karşılık 320 oyla tezkerenin kabul edildiğini duyurdu. 

BEŞİR ATALAY "Bu tezkere savaş tezkeresi değildir" dedi.


Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, kapalı oturum sonrasında yaptığı açıklamada, tezkerenin bir savaş tezkeresi olmadığını belirtti. Başbakan yardımcısı ayrıca, "Türkiye'nin Suriye ile ilgili bütün konularda uluslararası camia ile birlikte hareket etmesi temel önceliği olmalıdır. Dünkü olaydan sonra Dışişleri Bakanlığımızın ve hükümetimizin önceliği, uluslararası kuruluşları konu üzerinde çalışmaya daveti oldu. NATO'nun ve BM'in
 aldığı kararlar çok önemlidir. Türkiye zaten yeni düzenleme çerçevesinde bu konularda misilleme hakkını kullanmış oldu. Bu tezkere bir savaş tezkeresi değildir. Bu ülkenin menfaatlerini koruma ileride muhtemel gelişmelerde ihtiyaç olursa değerlendirmek üzere kabul edilmiş bir tezkeredir. Tezkerenin caydırıcılık özelliği vardır. Türkiye'nin bu konularda hakkını koruması söz konusudur. Tezkereyi öyle görmek lazımdır" dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Arazide En Başarılı Marka Hangisi ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV