16 Eylül 2019 Pazartesi

BAJAANATOLİA DA GERİ SAYIM DEVAM EDİYOR

Zorunlu Trafik Sigortası'nda Şok Zam

Zorunlu trafik sigortasına yeni dönemde yüzde 50’ye varan zam yapıldı.

14 Şubat 2013 Perşembe 10:08
Bu haber 3557 kez okundu
Zorunlu Trafik Sigortası'nda Şok Zam
 Her araç sahibinin yaptırması zorunlu olan trafik sigortası primlerinde %50'ye varan artışlar meydana geldi. 2012 yılının Haziran ayında örnek bir sigorta şirketinden 305 TL’ye trafik sigortasını yaptıran 34 plakalı yeni tescil bir otomobilin bugün ödeyeceği sigorta primi 472 TL’ye çıkıyor. Aracın kayıtlı olduğu şehir, araç sahibinin yaşı ve sigorta geçmişine göre değişmekle birlikte trafik sigortası primlerinde yüzde 50’ye varan zam yapıldı.

 Sigorta yenilemesi yaptıranların da yüzde 20 ile 25 arasında zamlı fiyatlarla karşılaşacağına dikkat çeken yetkililer, “Trafik sigortasında zarar eden sigorta şirketleri primleri artırma yolunu seçti. Bununla beraber zorunlu trafik sigortalarında 22 bin 500 lira olan teminat bedeli bu yıl 25 bin liraya yükseltildi. Ayrıca kazalarda ödenen SGK primleri de yükseldi” dedi.
 
 Zorunlu trafik sigortalarında sigorta şirketlerinin fiyatlandırmalarındaki farklılıkların da yüzde 100’lere çıkabildiği belirtilirken “İncelemelerimize göre özellikle İstanbullu sürücüleri bu yıl yüksek fiyatlar bekliyor. Primlerin geçen seneye göre genelde yükselmiş olması da eklenince, bu yıl zorunlu trafik sigortası yaptıracakların daha detaylı fiyat karşılaştırması yapması gerektiğini düşünüyoruz. Fiyat artışının önümüzdeki dönemlerde de yükselmesi bekleniyor” denildi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Arazide En Başarılı Marka Hangisi ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV