16 Eylül 2019 Pazartesi

BAJAANATOLİA DA GERİ SAYIM DEVAM EDİYOR

BÜYOFF DAN TÜRK OFF ROAD SPORUNA DEV KATKI ! ''BÜYOFF OFF ROAD ARENA''

İşte Dev Projenin Ayrıntıları..

18 Ekim 2016 Salı 10:08
Bu haber 3999 kez okundu
BÜYOFF DAN TÜRK OFF ROAD SPORUNA DEV KATKI ! ''BÜYOFF OFF ROAD ARENA''
Foto galeriye git

 Türkiye de Off Road Denildiğinde Akıla Gelen İlk Şey Şüphesiz Yüksek Araçlar,Off Road Donanım ve Ekipmanlara Sahip Bu 4x4 Araçların Ne İşe Yaradıklarını,Nerelerde Gezdiklerini Merak etmemek Elde Değil. Genellikle Orman İçerisinde Bulunan Yollarda ve Yarışlar için Özel Olarak Hazırlanmış Arazilerde Görmeniz Mümkün Fakat İşte Bu Güzergahlara Yeni Bir Boyut Geldi. Büyükçekmece Belediyesi ve Büyükçekmece Off Road Kulübü Ortak Çalışma Gerçekleştirerek, İstanbul ve Türkiye'ye Dev Bir Off Road Parkuru Kazandırdılar.

135 Dönümlük Arazi İçerisinde 7 Km Uzunluğa Sahip Bu Off Road Parkuru, Formak Format Tüm Off Road Yarışlarına El Verişli Durumda Dizayn Ediliyor. Çalışmalar Büyükçekmece Belediyesi ve Büyükçekmece Off Road Kulübü ile Birlikte Ortak Bir Şekilde Devam Ederken, Bundan Sonra Ne İşe Yaradıklarını Merak Ettiğiniz 4x4 Araçları İzlemeniz için Metro ile Bu Dev Parkura Gelip Tüm Organizasyonları Tirübünlerden Takip Edebilirsiniz. 

İşte Bu Dev Projenin Tüm Ayrıntılarını Büyükçekmece Belediyesi Spor Müdürü Namık YÜKSEL'den Öğrendik;

Sportif faaliyetlere verdiği önemle dikkat çeken Büyükçekmece Belediyesi, offroad sporuna gösterilen ilgi ile “Sporda Öncü Kent Büyükçekmece” ifadesini sonuna kadar hak etmektedir. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan AKGÜN Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek motor sporlarında kullanılmak üzere 135 dönümlük bir arazi tahsis etmiştir. Tahsis edilen arazi, hem BÜYOFF antrenmanları, hem de düzenlenecek her türlü yarış ve etkinliklerde kullanılabilecek niteliktedir. Burada halkımızın çok yakından takip edebileceği, seyir zevki yüksek yarışlar yapılması planlanmaktadır. Ekim 2016 itibari ile arazi içerisinde yol ve parkur çalışmaları başlamıştır. Büyükçekmece Belediyesi arazinin kullanıma uygun hale gelebilmesi için tam kadro destek vermektedir. Yıllardır hem Türkiye'de hem de yurtdışında yarışan sporcular da Büyükçekmece’de aynı çatı altında toplanmaya başlamıştır. Büyükçekmece Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde offroad branşı kurularak sporcu arkadaşlarımızın bundan böyle Büyükçekmece Belediyesi adına Büyoff Offroad olarak yarışması sağlanmıştır.

                Büyükçekmece Belediyesi bünyesinde kurulan offroad branşı ve offroad takımı Türkiye'de bir ilktir.  Takımın kurulmasına müteakip, arazi, sosyal tesis ve garaj gibi destekler de Büyükçekmece Belediyesi tarafından sunulmuştur. Tahsis edilen arazi şimdiye kadar bu spor için tahsis edilmiş en büyük arazidir. Büyükçekmece offroad alanının modernizasyon çalışmaları bittiğinde parkur, Avrupa'nın en büyüğü olacaktır. Sporun insan hayatında önemli bir rol oynadığı bilinci ile hazırlanan alan, gece yarışlarına da uygun olarak tasarlanmıştır.  

                Büyoff Offroad takımı 2017 yılında düzenlenecek yarışlarda derece almak için çalışmaları ve antrenmanları devam etmektedir. Offroad parkuru içerisinde halkımıza arazi ve zor şartlarda araç kullanmak ile ilgili eğitim ve seminerler verilmesi planlanmaktadır. Ayrıca arazi şartlarında deneyimli olan sporcularımız ve tam donanımlı araçlarımız ile sivil savunma, arama - kurtarma, ilk yardım gibi konularda da halkımıza destek vermeyi hedeflemekteyiz.

                İlerideki hedeflerimiz içerisinde ise motokros yarışları gibi diğer branşları da bu parkurda hizmete sunmaktır. Daha önce de dediğimiz gibi buradaki tek amaç halka hizmet etmek olduğundan bütün yarış severler ve kulüpleri misafirimiz olarak Büyükçekmece'ye beklemekteyiz. Offroad parkurumuz ulaşım konusunda da önemli bir avantaj sahibidir. Metrobüs TÜYAP son durağına 300 metre mesafede olan parkura, TEM ve E-5 kara yolundan da kolayca ulaşmak mümkündür. Saygılarımla,


Büyükçekmece Belediyesi Spor Müdürü Namık YÜKSEL


Sayın Spor Müdürünün Dev Proje ile İlgili Açıklaması Bu Şekilde Olurken, Bizlerde Offroadhaber Olarak Projenin Adım Adım Peşinde Olacağız ve Size Yeni Bilgiler ve Görseller ile Sunacağız. BÜYOFF ARENA ile İlgili Görsellere Parkur Çalışmalarına Foto Galerimizden Ulaşabilirsiniz.Fotoğraflar: Deniz ÇALIKOĞLU

Haber: Uğur DUMAN

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Arazide En Başarılı Marka Hangisi ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV