16 Eylül 2019 Pazartesi

BAJAANATOLİA DA GERİ SAYIM DEVAM EDİYOR

İŞTE KARŞINIZDA ''SON SAMURAİ''

MD 4x4 Garaj Sahnede

22 Eylül 2016 Perşembe 11:10
Bu haber 5094 kez okundu
İŞTE KARŞINIZDA ''SON SAMURAİ''
Foto galeriye git

 MD 4x4 OFF ROAD GARAJ 

Türkiye'de Hızla Gelişen Off Road Tutkusu Gözle Görülür derecede.. Yolda Gördüğümüz Yüksek Araçlar,Türkiye genelinde Organize Edilen Tosfed ve Belediyeler Tarafından da Desteklenen Off Road Şenlikleri ve Profosyönel Yarışlar, İnsanlar Off Road'a Artık Daha Yakın ve Daha Samimi. Peki Off Road Nedir? Off Road Kelime Anlamı Yol Dışı Demektir. Yani Şehir içi Yolların dışında,Özel Olarak Hazırlanmış Parkurlar,Arazi Yolları Off Road Sporu için Gerekli alanlar. Peki Off Road Araçları ? Off Road Araçları İstanbul Başta Olmak Üzere Birçok İlde 4x4 Arazi Araçlarını Off Road için Tasarlayan Mekaniker Ustalar Bulunmakta. Daha Öncesinde ''ABARTÜRK'' Projesi ile Osmanlı Off Road Takım Kaptanı Oğuz Öztürk'ü Sizlerle Paylaşmıştık. 

Off Road Haber Olarak Bu Kez Karşınıza Bambaşka Bir Arazi Aracını Meydana Getiren Mahmut DENİZER'i ve Projesi ''SON SAMURAİ'' Araştırdık.

MD 4x4 OFF ROAD GARAJ Yani Mahmut DENİZER 4x4 OFF ROAD GARAJ 

32 Yaşında ve Evli 2 Çocuk Babası Mahmut Usta, Kocaeli İli Maşukiye Bölgesinde Yaşıyor.2000 Yılından Beri Kendi Çapında 4x4 Araçlara Off Road Dizayn Eden ve Tamamen Kendi Fikirleri,Zevki, Projeleri ile Çalışan Ustamızın Garajı ise Evinin Bahçesinde Huzurlu Bir Ortamda. Doğası ve Oksijeni ile Bilinen Maşukiye, Sanırım Sağlıklı Projeleri Gerçekleştirmede En Güzel Yer Diye Düşünüyoruz. Mahmut Usta Böyle Bir Yerde Daha Önce Suzuki Gurubunun Birçok Modelinde Çeşitli Projeler Hayata Geçirdi. Off Road Araçlarına Uyumlu Ekipmanları Kendi Projelendirip Tasarlayan Mahmut Usta,Sadece Ekipmanlar ile de Kalmıyor ve Kendine 4x4 Buggy Bir Araç Yapıyor. 4x4 Buggy nin Yüksek Performansı ve Görseli Dikkatleri Üzerine Çekerken Artık Daha Profosyönel Çalışma Zamanının Geldiğini Anlıyor ve Off Road Camiasına Bir Arazi Canavarı ''SON SAMURAİ''Hayata Geçiriyor..

''SON SAMURAİ''

Daha Öncede Söylediğimiz gibi Sadece Suzuki Marka Araçların Çeşitli Modellerinde Projeler Gerçekleştiren Mahmut Usta, Bu Kez Suzuki Samurai Modeli ile Projesine Başlıyor ve Kendi Tasarılarını Bu Araç Üzerinde Gerçekleştiriyor.

2015 Yılında Başladığı ''SON SAMURAİ'' Projesi Yaklaşık 4 - 5 Ay Gibi Bir Zaman Zarfında Tamamlanıyor ve Trafiğe Çıkıyor. Muayene,Sigorta Açısından Trafiğe Çıkmasında Hiçbir Sakıncası Olmayan Aracın Birçok Dikkat Çekici Teknik Özelliği Bulunuyor.

İşte SON SAMURAİ'ın Teknik Özellikleri;

3000 Motor 230Hp Gücünde Motora Sahip Araç, Nissan Patrol Diferansiyellerine ve Dana 60 Kovanlara Sahip 

42'' Lastiğe Kadar Rahatça Çevirebilen Bu Küçük Devin Amortisör Sistemi ise Tamamen Doğal.. MD 4x4 Garajda Mahmut Ustanın El Yapımı Rezervuarlı,Ayarlı Amortisörleri ile 39'' Yani Yaklaşık 1 Metre (100cm) Yüksekliğe Sahip Olurken Amortisörlerin Yumuşaklık ve Sertlik Ayarları ise Kişiye ve Araziye Özel Olarak Değiştirilebiliyor.

Aracın Bir Diğer Göze Çarpan Özelliği ise Hidrolik Denge Sistemi (HDS), Üstelik Bu sistemde Tamamen Mahmut Ustaya Ait. Örnek Verecek Olursak, Arazide Engelleri Aşarken Aracın Alt Kısmı Artikülasyon Gösterirken Üst (Kupa) Kısmı ise Düz Bir Şekilde Durmaya devam ediyor. 50 - 60 Bin TL Arası Bir Bütçe ile Tamamlanan Bu Projede Mahmut Ustanın Sponsoru Bulunmuyor ve Herşeyi Tepeden Tırnağa Kendisi Tamamlıyor.

Projelerini Büyük Bir Özveri ile Gerçekleştirdiği Garajında Şıradaki Proje 20 Gün Önce Yapımına Başladığı '' DEV GRAND'' Daha Önce Hiçbiryerde Göremeyeceğiniz Bu Proje ise Araca Baktığınızda Suzuki Gurubundan GRAND VİTARA Fakat Aslında Tam Bir Arazi Canavarı Olmuş Olacak.. 3000 Motor ve 270Hp Güce Sahip Olacak Yeni Projenin Amortisör Sistemi ise Yine Mahmut Ustanın Ellerinden.. 

''DEV GRAND''ı Takibi Sürdüreceğiz ve Sizler ile İlerleyen Zamanlarda Paylaşacağız.. 

SON SAMURAİ Ait Fotoğraflara Foto Galerimizde Ulaşabilirsiniz.


Röportaj: Uğur Duman
Fotoğraflar: Mahmut Denizer    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Arazide En Başarılı Marka Hangisi ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV