26 Ağustos 2019 Pazartesi

BAJAANATOLİA DA GERİ SAYIM DEVAM EDİYOR

TOSFED'den Toplu İstifa

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Demir Berberoğlu, yedek üyeler de dahil olmak üzere yönetim kurulu olarak istifa ettiklerini açıkladı.

23 Mayıs 2013 Perşembe 09:47
Bu haber 2541 kez okundu
TOSFED'den Toplu İstifa
 TOSFED yönetim kurulu dün itibariyle görevi bıraktıklarını açıkladı. Dedikodu ortamından sıkıldıklarını belirten başkan Demir Berberoğlu ve yönetimi istifalarını sunarak görevi bıraktı...  

 Daha önce federasyonda görev alan ve birbirleriyle kavgalı olan kişilerin mevcut yönetimin görevi bırakması için imza kampanyası başlattığını kaydeden Berberoğlu, önceki başkan Mümtaz Tahincoğlu ile eski yönetim kurulu üyesi Satvet Çiftçi, eski spor kurulu üyesi Metin Çeker, eski başkanlardan Mehmet Oyman Atabay ve eski genel sekreter Banu Başeren arasında yargıya yansıyan kavgaların olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: "Bundan 3 yıl önce bu arkadaşlar arasında kavga çıktı. Birbirlerini savcılıklara ve Spor Genel Müdürlüğü'ne şikayet ettiler. Birbirlerine etmedikleri hakaretler kalmadı. Mahkemeleri hala devam ediyor."
 Yönetim olarak sonrasındaki olaylardan etkilendiklerini ve yıpratıldıklarını belirten Berberoğlu, "Bu kişiler tarafından bazı kulüplerin aklı bulandırıldı. Düne kadar birbirlerini ağır şekilde itham etmiş olan isimler genel kurul yapılması için şimdi birleşip imza kampanyası başlattı. Bir de hak mahrumiyeti olan ve sporla ilişiği kesilen Mümtaz Tahincioğlu'nun imzası da var. Onun imzası da geçersizdir. Madem birbirinizi bu kadar seviyordunuz niye benim kapıma gelerek bizi yola çıkardınız" diye konuştu.

 Görev süreleri boyunca federasyonun hiç kimseye borcunun kalmadığını vurgulayan Berberoğlu, "Bu işe daha fazla devam etmek istemiyoruz. Bugün itibariyle yedek üyeler de dahil TOSFED yönetimini bırakıyoruz. Bu kadar 'dır dır' edilen, bu kadar konuşulan bir ortamda bulunmak istemiyorum. Kongrenin delege seçimini de yapmıyoruz. Yaparsak orada da bir sürü dedikodu çıkacak" şeklinde ifadeler kullandı. Yeniden aday olup olmayacağı sorusuna Berberoğlu, "Ben Satvet Çiftçi'yi genel kurulda, er meydanında yendim ama o bana şimdi pusu kurdu. Nasip olursa bir daha yenmek isterim. Adaylığımı koyup koymayacağımı sadece Allah bilir" cevabını verdi. Sezon sonunu beklemeden bazı kişilerin imza topladığını da söyleyen Berberoğlu, bundan sonraki yarış takvimine Spor Genel Müdürlüğü'nün karar vereceğini kaydetti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Arazide En Başarılı Marka Hangisi ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV